“Миньор” натъжи “Рилски спортист” пред погледите на Гонзо

Отболэт на “Миньор” натъжи  “Рилски спортист” с  класическото 3::0 и записа най-изразителната си победа от началото а сезона. Да наблюдава мача на Стадиона на мира бе  бившият нападател на “Левски” Георги Иванов – Гонзо, което провокира местните фенове  да го обиждат  през цялото време. Срещата между  перничани и  “Рилецо” започна с ранен гол за домакините, след като във 2-ата минута Виктор Райчев центрира от ляво в наказателното поле на гостите където халфът Иво Иванов  засече топката с лявото си рамо  и я прати в мрежата зад Стилиян Бонев за 1:0. След това гостите отговориха с две майсторски изпълнения на Костадин Аджов, но вратарят на “чуковете” Даниел Леонтиев запази мрежата  ди суха. В 61-ата минута Петър Тончев изведе на стрелкова  позиция  Иво Стоянов, който шутира  силно от  двадесетина метра и  прехвърли  плонжиралия  Бонев за 2:0.  Четири минути по-късно гостите проиграха най-чистото си положение чрез резервата Доминик Аврамов,  който от петнадасетина  метра не можа да уцели  вратата на Леонтиев. Десет минути преди края Димитър Савов подаде към Божидар Атанасов, който вместо да центрира  шутира по диагонала и  закова  крайното 3:0. В тази среща дебют за перничани направи синът на изпълнителния директор Георги Славчев – Георги Славчев младши   По програма в следващия кръг отборът на “Миньор” ще гостува на “Беласица”/ в Петрич/
“Миньор” Д.Леонтиев, Савов, Грънчов, Райчев, Василев, Стоянов, Тончев /83-Слишков/, Селемински, Чаворски/75-Славчев/, Иво Иванов/77-Атанасов/, Милчев.
Рилски спортист” Ст.Бонев, Роговански,  Вик. Колев, Ив.Иванов, Янков, Ал.Манов/72-М.Михайлов/, Ал.Иванов, Тих.Крумов,/66-Караниколов/, К.Чахов, /47-Д.Аврамов/ К.Аджов, Иво Захариев.