Левскарите от Долна баня направиха равенство с Пирдоп, в публиката ги подкрепи и кметът Владимир Джамбазов

Самоковският главен съдия Мариян Гребенчарски отсъди дузпа в 14-ата минута, Мирослав Кацаров бе точен

В среща от четвъртия кръг на Софийската областна футболна група-изток футболистите на “Левски – 2007” – Долна баня направиха втори равен мач от началото на есенния дял на първенството в четвъртия ешелон. На новия спортен комплекс в рилския град сините като домакини завършиха наравно 1:1 с гостуващия отбор на средногорския „Пирдоп”. Първи от отсъдената в 14-ата минута от самоковския главен съдия Мариян Гребенчарски дузпа откриха резултата левскарите чрез точното попадение на Мирослав Кацаров. До края на първото полувреме, както и почти до края на срещата малобройната публика по трибуните, сред зрителите отново беше и кметът на община Долна баня Владимир Джамбазов, наблюдаваха игра на приливи и отливи и от двата отбора. И сините, и зелените имаха своите възможности за гол, но или мерникът на футболистите бе неточен, или пък вратарите показаха добра игра. В края на второто полувреме една наивна грешка на долнобанската защита доведе до отсъждане на пряк свободен удар и от около 40 метра гостите чрез своя капитан Красимир Пастушки и точния му удар изравни резултата в 89-ата минута за 1:1. Така отборът на Пирдоп си тръгна с една точка от стадиона в Долна баня, която на практика им е и първата точка в актива досега от началото на първенството и голова разлика 1:3, но остава във временното класиране на групата след отбора на “Левски – 2007”, който вече събра две точки и има голова разлика 3:5. И двата отбора имат по един отложен мач в миналия трети кръг – “Левски – 2007” със съседите от “Бенковски” – град Костенец, а Пирдоп с Мирково.

В предстоящия пети кръг от източната група отборът на “Левски – 2007” – Долна баня гостува на “Мътивир” в Ихтиман, а Пирдоп е домакин на “Ракитин” от Трудовец.