Ветераните на „Беласица” вкараха 6 на колегите си от Сандански

Иван Златински

Общо 9 гола видяха зрителите на стадиона в петричкото село Първомай в първия мач за първенството на ветераните. Далеч по-добре стоеше на терена отборът на домакините и с голове на Марин Георгиев-Мерата – три, Младен Малечканов, на Емил Шаламанов и Росен Стоянов по един победиха колегите си от „Вихрен” (Сандански). За отбора на гостите точни бяха Петър Златинов на два пъти и веднъж Бадалов.
Срещата бе равностойна само първите 5-6 минути. От този момент възпитаниците на Иван Златински изпълниха безупречно неговите указания и головете във вратата на противника падаха един след друг. Само за няколко минути имаше отпускане в редиците на домакините и от резултат 2:0 той достигна до 2:2. До края на срещата петричките футболисти, водени от неудържимия Марин Георгиев-Мерата, реализираха попадение след попадение.
При това положение съгласно регламента ветераните на „Беласица” ще домакинстват на „Пирин” (Благоевград) в петък на стадиона в село Първомай.