Отборът на „Малеш” надви тима от Драглище, Стоян Тросков:

Не съм доволен от футболистите на „Ураган”, изнервиха играта

Футболистите на „Малеш” победиха „Ураган” (Драглище) и станаха едноличен лидер в групата. Не бе изтекла и първата минута, когато след атака по левия фланг Румен Аспарухов от „Малеш” от няколко метра обстрелва директно стража на гостите, топката се отби и в добавката Радослав Пецанов не сгреши за 1:0. От този момент нататък футболистите на гостуващия тим, вместо да играят открит и качествен футбол, както се очакваше, след като до момента бе с равен брой точки с отбора на „Малеш”, започнаха да изнервят футболистите на домакините и търсеха положителна развръзка след някаква тяхна грешка. Футболистите на „Ураган” падаха за щяло и нещяло на терена и при всяко тяхно действие се губеха не по-малко от 3 минути. Това продължи до края на първата част на срещата. След почивката при бърза контраатака по левия фланг топката попадна у Венцислав Стоянов, който със силен шут я изпрати покрай противниковия вратар. Цветолюб Толпеев също опита да изненада вратаря на гостите, но той бе внимателен. Васил Ташев изведе Радослав Пецанов очи в очи срещу вратаря на „Ураган”, но изпрати кълбото в него. Футболистите на гостуващия тим продължиха цирковете по терена и само навременните указания на старши треньора Стоян Тросков бяха причина неговите възпитаници да си гледат играта и да не се хващат на тези неспортсменски прояви. Натискът на футболистите от „Малеш” беше тотален. Мартин Подгорски изведе в наказателното поле на гостите Аспарух Шекеров, който от 5-6 метра сам срещу вратаря не успя да го простреля. Марио Кирянски след центриране отдясно в наказателното поле с глава разтресе напречната греда зад стража на „Ураган”. До края на мача нови пропуски за отбора на „Малеш” направиха Васил Ташев и Илиян Панчев.
„Не съм доволен от поведението на футболистите на гостуващия тим. Отборът на „Ураган” не играе добър футбол и с действията си търсеха начин за изнервяне на моите възпитаници и в интерес на истината в доста случаи го постигаха. Жалко е, че този отбор с тези нефутболни действия са били до момента в челото на таблицата. На 14 октомври от 16 часа е голямото дерби между отборите на „Малеш” с 13 точки и „Пирин” (Гоце Делчев) с 10 на стадиона в Микрево”, сподели Стоян Тросков.