Футболистите на Петрич победиха „Германея” (Сапарева баня) с 6:2

Петричките футболисти се поздравиха с успех над сапаревобанския „Германея”. Двата отбора се изправиха един срещу друг на стадиона в село Първомай в двубой от 11-ия кръг за първенството на ЮЗ трета лига. Променливото време не попречи на зрителите, около 200 на брой, да останат докрай по трибуните. Отново неспирни бяха възгласите в полза на петричкия тим от страна на феновете. Срещата започна с натиск на отбора на домакините. Аматьорските национали Запро Динев и Марти Таушанов се развихриха по крилата и въпрос на малко време беше да се открие головата сметка в полза на „Беласица”. В 12-ата минута Запро Динев като на парад премина по левия фланг през изпречилите му се футболисти на гостите и насочи кълбото в далечния ъгъл на вратаря Евгени Спасов за 1:0. Две минути нападателят на домакините Васил Тачев едва не скъса мрежата зад Евгени Спасов отблизо за 2:0. Осем минути по-късно капитанът на „Беласица” Благой Наков центрира отляво пред наказателното поле на гостите, там Симеон Бояджиев с глава насочи топката към Васил Тачев, но наблюдателният страж на гостите Евгени Спасов го изпревари за миг. Последваха пропуски на Запро Динев и Марти Таушанов. В самия край на полувремето Калоян Йосифов от гостите бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и от няколко метра успя да намали на 2:1 и върна отбора си в играта.
Този резултат предвещаваше оспорвана развръзка на мача през второто полувреме.
Веднага след почивката футболистите на домакините заиграха на още по-високи обороти, което даде своя положителен резултат. В 49-ата минута Аспарух Шамкалов се понесе по левия фланг с топката, нанесе силен шут от движение, вратарят Евгени Спасов изби и в добавката Благой Наков не успя да реализира. В 50-ата минута Васил Тачев се възползва от отлично центриране и с глава покачи на 3:1. Последваха нови два пропуска на отличния  и в този мач Запро Динев. В 58-ата минута след силен рейд по десния фланг директно обстрелва вратата на гостите, Евгени Спасов изби и в добавката Динев бе безпогрешен за 4:1. В 68-ата минута Благой Наков изведе отлично Марти Таушанов и той със страхотен шут направи безпомощен Евгени Спасов за 5:1. В 84-тата минута Виктор Теодосиев се възползва от грешка в защитата на „Беласица” и намали на 5:2. Четири минути преди края на редовното време резервата Тодор Кръстев опъна мрежата зад Евгени Спасов за 6:2. С тази победа отборът на „Беласица” е с еднакъв брой точки с „Чавдар” (Етрополе) и дели 9-о-10-о място с тях. Следващият мач на „Беласица” ще бъде в сряда, 24 октомври, срещу отбора на „Сливнишки герой” в Сливница.