Футболистите на “Велбъжд” вкараха 3 попадения, но не стигнаха за първа победа в Трета югозападна лига

На стадион “Осогово” кюстендилци завършиха 3:3 срещу тима на “Чавдар” (Етрополе) в мач с обрати и интересни положения

Футболистите на “Велбъжд” бяха на път до запишат първата си победа в първенството на Трета югозападна лига. На стадион “Осогово” в мач от 11-ия кръг от първенството кюстендилци поведоха с 2:0 на “Чавдар” (Етрополе) до 18-ата минута, но леко отпускане в последните 10 минути позволи на гостите да възстановят равенството 2:2 – резултат, който се запази до края на първото полувреме. След почивката домакините дори допуснаха и пълен обрат от съперника, който поведе с 2:3. Все пак добрата игра на играчите на “Велбъжд” в този мач се увенча с още един гол, който стигна до крайното 3:3. Точни за домакините с треньор Анатоли Бачовкски бяха Васил Кръстев, Асен Васев и Драгослав Драганов.

​Така тимът на “Велбъжд” вече има 3 точки в актива си и трите, спечелени на собствен терен, и 8 загуби, като заема последното място в Трета лига. В следващия кръг кюстендилци гостуват в сряда, 24 октомври, от 16 часа на отбора на “Надежда” (Доброславци), който е две места преди “Велбъжд” с актив от 8 точки. Срещата ще се играе на терена в комплекс “Царско село” в София.