Дупнишките волейболисти от „Марек Юнион-Ивкони” претърпяха загуба край морето

Волейболистите от Дупница нямаха поводи за радост в Бургас.

„Марек Юнион-Ивкони” записа първото си поражение през новия сезон на Суперлигата. Дупничани отстъпиха с 0:3 (19:25, 20:25, 19:25) гейма от шампиона и най-силен отбор в България – „Нефтохимик” 2010.  Двубоят от втория кръг на волейболния ни шампионат премина изцяло под диктовката на домакините, които изнесоха много силен мач пред своите фенове в бургаската зала „Младост”. По този начин играчите на Найден Найденов спряха негативната серия на свой терен след загубите от „Добруджа” в първенството и „Войводина” (Нови Сад) в Шампионската лига. Дупничани имаха силни минути единствено в началото на първия гейм, но това не им бе достатъчно, за да спечелят частта и да потърсят победата в мача. Най-добре за бургазлии се представиха Савелий Поздняков (1 блок, 3 аса) и Дмитрий Яковлев, които записаха по 10 точки за успеха на „Нефтохимик”. За „Марек Юнион-Ивкони” също с 10 пункта се отличи руандиецът Ивес Мутабази, една от които бе ас.
След тази среща дупничани са девети във временното класиране с 2 точки (една победа с 3:2 гейма и една загуба с 0:3), докато „Нефтохимик” е едно място по-нагоре с три точки.  В следващия кръг дупнишкият клуб приема друг от най-стойностните отбори в елита, а именно „Добруджа”. Срещата с тима от Добрич е насрочена за 2 ноември, петък, от 18,15 часа в Спортната зала в Дупница.