„Марек Юнион-Ивкони” разпиля „Дунав” за отрицателно време  пред своите фенове в Дупница

Дупнишките волейболисти не оставиха никакви шансове на гостите си от Русе.

„Марек Юнион-Ивкони” оправда очакванията на феновете си и размаза „Дунав” в дупнишката Спортна зала за малко повече от един час. Домакините се наложиха с категоричното 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) гейма и прибавиха три точки към актива си.
Възпитаниците на Виктор Карагьозов доминираха тотално през целия двубой и не срещнаха особени проблеми. Единствено в края на третата част гостите записаха серия от няколко поредни точки, но така и не успяха да вземат дори гейм от дупничани.
С тази си чиста победа марекчани вече са четвърти във временното класиране със 7 точки (3 победи, 1 поражение), „Дунав” е на 11-о място с 1 точка (4 загуби).
Топреализатор за победата на „Марек Юнион-Ивкони” стана Ангел Велков с 13 точки (2 аса, 2 блока), докато Борислав Апостолов добави 12 пункта за успеха (2 аса, 3 блока). За русенци най-резултатен бе Данаил Милушев с 11 точки (1 ас, 1 блок).
В следващия кръг дупнишкият клуб гостува на „Миньор” (Перник) в едно от дербитата на Югозапада във волейболната Суперлига.