Александър Якимов донесе победата на „Вихрен” срещу „Велбъжд”, фенове: Съдията Димитрина Милкова не даде дузпа

Съдия Димитрина Милкова

Футболната среща между отборите на „Вихрен” (Сандански) и „Велбъжд” (Кюстендил) се игра на една врата – тази на гостите. През целия двубой кюстендилският тим игра доста затворено и при това положение затрудни изключително много действията на футболистите на домакините. През първото полувреме наставникът Здравко Лазаров остави титулярите Атанас Чепилов и Светослав Саватов да почиват, участие не взе и контузеният Боби Хазуров. Пропуски за отбора на „Вихрен” направиха Александър Якимов и Димитър Петков. Не бе отсъдена и дузпа от страна на главния съдия Димитрина Милкова за спъване на Якимов в наказателното поле на „Велбъжд”, заявиха фенове.  През втората част на мача нещата на терена продължиха по същия начин. Гостите играеха изключително затворено, с което показваха намеренията си за спечелване на една точка. В 75-ата минута влезлият в игра Атанас Чепилов след разиграване по десния фланг центрира топката в наказателното поле на гостите и там Александър Якимов от десетина метра с крак я изпрати в мрежата зад стража на гостуващия тим за 1:0. До края на срещата натискът на домакините продължи, но центриранията и ударите към вратата се оказаха безплодни. С тази победа отборът на „Вихрен” е вече с 29 точки и заема почетното пето място във временното класиране. В същия момент загубата на „Велбъжд” утежни още повече нещата в отбора и те заседнаха на дъното на таблицата със спечелените само три точки до момента.