„Малеш” забоде 3 „стрелички” на „Стрела” (Вълкосел) в Микрево, Румен Аспарухов вкара от дузпа

Стоян Тросков

Голмайсторът Венцислав Стоянов игра само 60 минути

Отборът на „Малеш” победи „Стрела” (Вълкосел) с 3:0 в мач от 10-ия кръг на 4-та лига от областната група „Струма”. Като цяло срещата премина в половината на гостуващия тим. В този мач наставникът на „Малеш” Стоян Тросков даде почивка на основните състезатели Илиян Панчев, Радослав Пецанов, Васил Ташев, Благой Якимов. Голмайсторът Венцислав Стоянов игра само 60 минути. Отборът на гостите игра доста прибрано и се надяваше с дълги подавания да изненадат колегите си от „Малеш”. В 14-ата минута при образцова контраатака на домакините Аспарух Шекеров изведе през центъра Венци Стоянов, който преодоля изпречилите му се футболисти от противниковия отбор и изпрати топката в долния десен ъгъл за 1:0. В 26-ата минута при самостоятелна атака от дълбочина Венци Стоянов достигна до наказателното поле на гостите и там бе повален. Главният съдия Благой Манов отсъди дузпа, която Румен Аспарухов превърна в гол за 2:0. В края на полувремето гостите проиграха единствения си шанс за отбелязване на гол.  След почивката нещата на терена не се промениха с нищо. В 58-ата минута Йордан Марков центрира в наказателното поле на гостите и Мартин Подгорски отклони кълбото за 3:0. Наставникът на домакините Стоян Тросков пусна в игра Крум Стоилов, който направи дебют с фланелката на „Малеш”, Стоян Драмов и Георги Дончев. До края на срещата отново по-активният отбор на терена бе този на домакините, които направиха пропуски чрез Марио Кирянски и Йордан Марков. При колективна грешка в защитата на „Малеш” гостите не успяха да отбележат поне почетно попадение в 88-ата минута.  „Продължаваме да сме първи в групата, две точки след нас е „Перун” (Кресна). Следващият ни мач е в неделя срещу „Авангард” в Бачево”, сподели Стоян Тросков.