„Подгорец” победи „Огражден-1955” (Първомай) с 2:1, Димитър Мицков отбеляза гол шедьовър

Дерби мачът в областната група „Струма-2” между отборите на „Подгорец” (Коларово) и „Огражден” (Първомай) предизвика небивал интерес. Срещата приключи с победа на „Подгорец”. Само при успех отборът на домакините запазваше лидерските си позиции във временното класиране в групата. В същия момент отборът на гостите бе зареден с амбиции да излезе с чест от този двубой и да скъси разликата от точки. През първата част на срещата не бе отбелязан гол, като се играеше предимно в средата на терена. В 23-тата минута футболистите на „Огражден” проиграха златна голова възможност. Тогава при центриране отляво в наказателното поле на домакините топката от крака на добре играещия и в този мач Велик Великов попадна в ръцете на вратаря на „Подгорец” Костадин Пасков и съвсем справедливо главният съдия Александър Атанасов отсъди непряк свободен удар. Футболистите на „Подгорец” (Коларово) се наредиха на голлинията и при това положение изстреляната топка от страна на гостите срещна живата преграда и не успя да влезе в мрежата на Костадин Пасков.

След почивката и двата отбора се стремяха да отбележат първи гол, но това се удаде на футболистите от Първомай. В 55-ата минута при бърза контраатака топката навести вратата на домакините за 0:1. Последва тотален натиск на футболистите на „Подгорец” (Коларово). В 70-ата минута след отлично центриране от ъглов удар на Светослав Марков отляво в наказателното поле на гостите Стоян Гогушев-Бато с глава изпрати топката неспасяемо в мрежата за 1:1. В 80-ата минута при образцова атака на футболистите на „Подгорец” Димитър Мицков отбеляза рядко красив гол и донесе радост за привържениците на отбора, които бяха по трибуните. До края на срещата не се стигна до отбелязване на гол и в двете врати и главният съдия Александър Атанасов даде край на мача при резултат 2:1 за отбора на „Подгорец” (Коларово). С тази победа отборът на „Подгорец” се утвърди на първото място във временното класиране. Следващият им мач ще бъде в събота, 24 ноември, в село Беласица срещу едноименния отбор.