„Мечетата” вдигнаха купата на футболен турнир в Петрич, Костадин Илиев стана най-добър нападател

Мечетата с новите екипи

„Мечетата” триумфираха с купата на четвъртия футболен турнир в памет на Георги Николов-ШМИН в Петрич. В сряда се изиграха 9 срещи от груповата фаза и четвъртфиналите. Ето и резултатите:
Група А- „Беласица 1” – „Вихрен” 0-0, „Орлетата” (Бл) – „Вихрен” 1-0, „Беласица1”-„Орлетата” 1-0
Група B- „Беласица 2” – „Перун” 3-0, „Пирин 2001” – „Беласица 2” 2-1, „Пирин 2001” – „Перун” 3-0
Група С- „Мечетата” – „Спорт Вилаж” 0-3, „Неврокоп” – „Мечетата” 1-4, „Спорт Вилаж” – „Неврокоп” 3-0.
При четвъртфиналите „Вихрен” са получиха следните резултати:
”Вихрен”-„Беласица 2” – 4:1, „Спорт Вилаж” – „Беласица 1” – 0:1, „Пирин 2001” – „Неврокоп” – 0:2, „Мечетата” – „Орлетата” – 0:0, след дузпи 5-4.
Полуфинали – „Вихрен”-„Мечетата” – 0:2 и „Беласица1” –„Неврокоп”- 0:1.
На финала се срещнаха отборите на „Мечетата” и „Неврокоп”.
Този мач се игра при голямо напрежение сред футболистите на двата отбора. Психически, физически и игрово, особено през втората част на срещата, „Мечетата” диктуваха нещата на терена. Пет минути преди края на срещата 9-годишният Илия Панев от 15-16 метра отбеляза рядко красив гол за 1:0. По-късно той на два пъти бомбардира вратата на „Неврокоп”, но до ново попадение така и не се стигаше. В самия край на срещата Костадин Илиев уцели с глава напречната греда зад стража на „Неврокоп”.
След последния съдийски сигнал треньори, футболисти и родителите им ликуваха и имаше защо – отборът на „Мечетата” спечели 4-тия футболен турнир в памет на основателя на ДЮШ в Петрич Георги Николов-Шмин. Освен отборната награда две индивидуални спечелиха вратарят Виктор-Крум Танев, а Костадин Илиев – за най-добър нападател. „Съвсем заслужена победа за нашите момчета. Тръгнахме със загуба в турнира срещу „Спорт Вилаж”, но впоследствие нашите възпитаници записаха 4 поредни победи, като най-ценна се оказа тази на финала срещу „Неврокоп”, която ни донесе шампионската титла. Благодарим на спонсорите „Стримона”, „Александър-49”, „Монолит”, „Стонас груп”, Иван Изгоренков”, сподели Ивайло Хаджигаев от треньорския щаб на ДФК „Мечетата”. Веднага след това беше раздадена напълно нова екипировка на футболистите, които вече са във ваканция.