„Беласица” завърши 3:3 със „Струмска слава” в Струмяни, отстраниха вратаря Захари Димитров за реплика при дузпа

Първо равенство постигна мъжкият отбор на ОФК „Беласица” в контроли от зимната подготовка. Това стана на добре подготвения терен в село Струмяни, което е похвално за домакините, отбелязаха зрители. Петричкият тим излезе в игра срещу втородивизионния „Струмска слава” (Радомир). Отново по-добра игра показа отборът на „Беласица” през втората част на срещата, както бе и в първия двубой срещу елитния македонски „Академия Пандев”.

Веднага след съдийския сигнал футболистите на символичните гости от Радомир обсадиха вратата на „Беласица”. На два пъти

петричкият страж Захари Димитров бе невероятен

„Струмска слава” (Радомир)

и отрази ударите на противниковите нападатели. Първата сериозна атака за „Беласица” бе в 10-ата минута, когато завърналият се Христо Петров тръгна на скорост по десния фланг, финтира пазача до себе си и нанесе силен удар, но до отбелязване на гол не се стигна. При следваща атака Димитър Петков от гостите парира навреме Благой Наков, преди да стреля отблизо. В 17-ата минута Христо Петров бе изведен пред наказателното поле на „Славата”, навлезе и със силен шут ниско изпрати топката в далечния ъгъл на противниковия вратар за 1:0. Петров продължи да играе с хъс и желание за отбелязване на още попадения, но не получи нужната подкрепа от колегите си, а и защитата на гостите бе бдителна. Възпитаниците на Владимир Димитров търсеха начин за промяна на резултата, но отново Захари Димитров бе невероятен и отрази майсторски три опасни удара. В 33-тата минута Борислав Николов

при меле пред вратата на „Беласица” изравни за 1:1.

„Беласица”

Седем минути по-късно главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа в полза на „Струмска слава” за спъване на Александър Аспарухов от Сотир Илиев. Създаде се напрежение при отсъждането на дузпата. Потърпевш се оказа вратарят Захари Димитров, който главният арбитър отстрани заради реплика. Христо Бахтерлиев застана под рамката на вратата на „Беласица” и опитният страж показа класа, след като отрази удар от бялата точка на Александър Аспарухов. При центриране от ъглов удар обаче

Христо Младенов бе оставен непокрит и с глава покачи на 1:2.

През втората част на мача наставниците на двата отбора Иво Тренчев и Владимир Димитров пускаха поетапно на терена останалите футболисти от резервната скамейка. За радост на петричани футболистите, взели участие през второто полувреме с фланелката на „Беласица”, заиграха на ниво, изграждаха се атаки на скорост по целия терен и липсата на точен мерник бе причина да не се стига до изравняване. Радостта на „Струмска слава” бе до 57-ата минута, когато от фаул

Александър Аспарухов изпрати топката неспасяемо

от 20-ина метра за 1:3. Това не отчая младите петрички футболисти, които продължиха да играят с желание, водени от Марти Таушанов с капитанската лента. В 77-ата минута при бърза контраатака на „Беласица” Иван Марчев отблизо отбеляза красиво попадение за 2:3. В самия край на срещата Марти Таушанов реализира отсъдената дузпа и резултатът бе изравнен – 3:3.

„Беласица”: Захари Димитров, Сотир Илиев, Марин Георгиев, Вальо Костов, Атанас Карачоров, Владимир Кабранов, Симеон Бояджиев, Живко Димитров, Тодор Кръстев, Благой Наков, Христо Петров/Христо Бахтерлиев, Тодор Димитров, Аспарух Шамкалов, Георги Спасов, Влади Стоилов, Десислав Токов, Димитър Стоев, Иван Марчев, Марти Таушанов/