Волейболният „Марек Юнион-Ивкони” се върна на победния път

Дупничани имаха поводи за радост срещу „чуковете”.
  • Дупничани разпиляха „Миньор” (Перник) с 3:0 гейма за отрицателно време

•   „Марек Юнион-Ивкони” победи с категоричното 3:0 (25:17, 25:20, 25:22) гейма „Миньор” (Перник) пред своите фенове в дупнишката зала „Спортна”. По този начин Борислав Апостолов и компания прекъснаха негативната си серия от пет поредни загуби, записвайки три точки в актива си.
    Момчетата на наставника Виктор Карагьозов диктуваха темпото през целия двубой и не дадоха никакъв шанс на „чуковете”, разпилявайки ги за отрицателно време. Перничани поведоха за кратко единствено през втория гейм, но не съумяха да стигат до спечелването му.
    Най-резултатен за „Марек Юнион-Ивкони” бе угандиецът Иван Боб Онгом със своите 17 точки (1 ас, 3 блокади), а Светослав Иванов добави 12 пункта (впечатляващите 5 аса и 1 блок). За тима от Перник Любослав Симеонов се отчете с 12 точки, а 10 реализира неговият съотборник Георги Левенов.
    Дупнишкият клуб остава на 8-о място в Суперлигата с 18 точки (6 победи и 10 загуби), докато „Миньор” е твърдо на последната 12-а позиция с едва 2 успеха и 14 поражения.
    В следващия кръг марекчани гостуват на най-силния отбор в България – „Хебър” (Пазарджик), а съставът от Перник приема русенския „Дунав” в дербито на опашкарите.