ПМГ „Сергей Корольов“ стана шампион по шахмат на ученическите игри в Благоевград

• Всички победители ще получат купи, грамоти и медали от кмета д-р Атанас Камбитов

Стартира първи етап на „Ученически игри  2019“ в Благоевград.   Вече се проведоха финалите в шахмата, където ПМГ „Сергей Корольов“ стана шампион. Играха се и финали в хандбала, където първо място взеха 3-то ОУ „Димитър Талев“ в категория  5.-7. клас. В категория 8.-10. клас спечелиха ПМГ „Сергей Корольов“, а в 11.-12. клас – НХГ „Св. св. Кирил и Методий“. Спортната инициатива ще продължи до 19 март, като в последния ден ще са състезанията по лека атлетика. Състезанията по време на „Ученически игри“ се провеждат в СК „Пирин“ и спортна зала „Скаптопара“. Общо 17 учебни заведения взимат участие в спортните дисциплини в инициативата на община Благоевград.  Учениците са разделени в три възрастови групи – от 5-и до 7-и клас, от 8-и до 10-и клас и 11.-12. клас. Спортовете, в които децата на Благоевград мерят своите съобразителност, умения, бързина и сили, са лека атлетика, футбол, баскетбол, волейбол, хандбал, тенис на маса, бадминтон и шахмат. Победителите от общинския етап продължават с участие в зонални и национални първенства. Всички победители ще получат купи, грамоти и медали от кмета на община Благоевград д-р Атанас Камбитов. „Ученически игри“ са основна изява в областта на ученическия спорт. Те създават условия за практикуване на спорт и сформиране на училищни отбори чрез доброволно участие в организирани форми на спортно-състезателна дейност.