Състезателите от спортен клуб „Форта” (Костенец) „обират” медалите от турнири по карате

Състезателите на спортен клуб “Форта” (Костенец) успяха да завоюват през 2018 г. 16 медала от официални състезания по карате киокушин, похвалиха се от клуба. Състезателите спечелиха 9 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала.

От международен турнир „Купа Дунавия“ – Гюргево състезателите от Костенец спечелиха четири златни, два сребърни и един бронзов медал на провелия се силен международен турнир по карате киокушин в Румъния.

Класиране ката: Християн Иванов – първо място до 10 г. и Йоана Ленджова – първо място до 9 г. Класиране на кумите: Християн Иванов – трето място до 11 г., кат. до 35 кг, Йоана Павлова – трето място до 11 г., кат. до 40 кг, Венцислав Сестримски – трето място до 12 г., кат. до 50 кг, Йоана Ленджова – второ място до 9 г., кат. до 25 кг, Мария Димова до 9 г., кат. до 35 кг.

IFK-Национален турнир по киокушин карате „Бушидо“.

Класиране на кумите: Мария Димова – първо място до 9 г., кат. до 35 кг, Йоана Ленджова – първо място до 9 г., кат. до 25 кг, Йоана Павлова – първо място до 11 г., кат. до 40 кг, и Венцислав Сестримски – трето място до 12 г., кат. до 45 кг.

Международен турнир THE CUP OF HANSHI.

Класиране на кумите: Йоана Ленджова – първо място до 9 г., кат. до 25 кг, Мария Димова – първо място до 9 г., кат. до 35 кг, Венцислав Сестримски – трето място до 12 г., кат. до 50 кг, Християн Иванов – трето място до 11 г., кат. до 35 кг, и Йоана Павлова – трето място до 11 г., кат. до 40 кг.