„Перун” вкара пет гола на „Пирин-2” в Разлог, Асен Христов с червен картон

Много силен мач изиграха футболистите от мъжкия отбор на ФК „Перун” (Кресна) срещу „Пирин-2” (Разлог). Още в 5-ата минута при бърза контраатака на гостите Роберто Харалампиев опъна мрежата зад стража на домакините за 0:1. В 17-ата минута Благой Ангелов след двойно подаване с Траян Димитров направи резултата 0:2. 5 минути преди края на първата част на мача Иван Георгиев проби отляво защитата на домакините, навлезе в наказателното поле и с точен удар изпрати топката в далечния ъгъл за 0:3. Натискът на футболистите на тима от Кресна продължи и през второто полувреме. Благовест Ангелов с топовен изстрел от 20 метра направи безпомощен вратаря на разложкия тим за 0:4. В 66-ата минута Теодор Бачев проби защитата на домакините отдясно, навлезе и с плътен удар изпрати топката в далечния ъгъл за 0:5. В 75-ата минута при изритана топка високо в наказателното поле на гостите домакините успяха да върнат едно попадение за 1:5. В 80-ата минута Асен Христов получи червен картон и бе отстранен от игра до края на срещата. Отборът на „Перун” (Кресна) бе придружаван от 50-ина фенове, които подкрепяха любимите си футболисти през цялото време на мача. Тази среща изгледа и кметът на община Кресна Николай Георгиев, който придружава редовно едноличния лидер в групата – този на „Перун”. Следващият мач на отбора на „Перун” (Кресна) ще бъде на градския стадион срещу „Миньор” (Елешница) в неделя.