„Малеш” победи „Планинец” (Годлево) с 4:2

Футболистите на „Малеш” постигнаха победа с 4:2 над „Планинец” (Годлево) в мач от 16-ия кръг за първенството на 4-та областна лига. Играчите, водени в момента от Стоян Драмов, дадоха всичко, на което са способни, и само неточната стрелба в някои голови ситуации бе причина да не се стигне до по-убедителна победа. В 12-ата минута след добро разиграване в средата на терена Илия Каталски подаде топката към централния нападател Венци Стоянов. Той от своя страна изведе удачно Радослав Пецанов, който се озова очи в очи с вратаря на гостите  и го простреля за 1:0.

Младият нападател Кирил Дамбов направи няколко пробива по десния фланг, като имаше възможност да покачи резултата, но  ударите му бяха спасени от вратаря на гостите. В 22-рата мин. при разиграване в средата на терена Георги Латровалиев изведе по десния фланг Кирил Дамбов, който насочи топката пред наказателното поле на гостите към Георги Латровалиев. От воле той изпрати топката в мрежата на гостите за 2:0. Натискът на домакините продължи. Пропуски направиха Радослав Пецанов и  Венци Стоянов, чийто удар излезе на сантиметри от вратата в аут. В 38-ата мин. бе отсъдена дузпа в полза на „Малеш” за спъване на Илия Каталски, която Венци Стоянов превърна в гол  за 3:0. През второто полувреме футболистите на „Планинец” се възползваха от груби грешки в защитния вал на „Малеш” и успяха да върнат две попадения за 3:2. Футболистите на „Малеш” продължиха да търсят отбелязване на нови попадения. Пропуски от близо направиха Кирил Дамбов, Венци Стоянов и Йордан  Марков. Закономерното дойде в 84-тата мин. Тогава Илиян Панчев изведе Венци Стоянов в удобна позиция пред наказателното поле на гостите. Последва шут от движение и топката се спря в десния ъгъл на вратаря на „Планинец” за 4:2. В 88-ата минута Йордан Марков проби по левия фланг, но стражът на гостите изби в корнер и така резултатът остана 4:2 за „Малеш”. Треньорът на „Малеш” Стоян Драмов даде положителна оценка за играта, но не пропусна да напомни за допуснатите грешки от страна на неговите възпитаници. Отлично бе и ръководството на съдийската тройка начело с Благой Манов. Следващият мач на отбора на „Малеш” ще бъде на стадиона в село Елешница срещу тима от Драглище.