Стотици деца бягаха с усмивка в Перник

Стотици деца се стекоха на третия лекоатлетически турнир “Децата на Перник” под надслов “Бягай с усмивка”. Състезанието се организира от най-голямото пернишко кметство “Изток” и националната състезателка по лека атлетика Милка Михайлова. Най-добрите сред младите спортисти бяха удостоени с награди. Целта на инициативата е да популяризира леката атлетика, представяйки бягането като начин на забавление, насочена към откриване на нови таланти в този спорт. „Щастлив съм, защото всяка година лекоатлетическият турнир събира все повече деца. Както подсказва и мотото ни – „Бягай с усмивка“, не е важно да си първи. Важно е участието. За нас всички вие сте победители“, каза кметът на кметство „Изток” Костадинов.
В зависимост от възрастовите групи момичетата и момчетата пробягваха разстояние от 100, 200, 300, 500 и 1000 метра. Трасето е асфалт и една обиколка беше 500 метра. В надпреварата се включиха момичета и момчета с увреждания на възраст от 5 до 13 години. Те се състезаваха в дисциплината 100 метра със и без придружител, като всички завършили получиха награди. В индивидуалното класиране заелите първите три места получиха медали, а до шесто място – грамоти и предметни награди. Най-добре представилите се училищни отбори пък бяха удостоени с купи.