Цецо Соколов с 27 точки в 3-часова драма срещу отбора на Казийски

Родният национал (най-вляво) записа поредния си силен мач.

Цветан Соколов реализира внушителните 27 точки в започналите плейофи на италианската Серия „А”. Неговият „Кучине Лубе” (Чивитанова) се наложи с драматичното 3:2 (32:30, 25:20, 22:25, 23:25, 18:16) гейма над отбора на Матей Казийски – „Калцедония” (Верона). Това бе първи мач от четвъртфиналната серия, който бе изигран „Еуросуоле Форум”.
Тръгналият за големия волейбол от „Марек Юнион-Ивкони” диагонал направи поредния си чудесен мач и завърши като втори по резултатност. Точка повече от него реализира Йоанди Леал, а 19 пункта добави Османи Хуанторена. За тима от Верона най-много точки заби именно Матей Казийски – 22, а съотборникът му Стефан Бойер се отчете с 19.
Следващият двубой между двата тима е на 7 април (неделя), когато „Калцедония” е домакин. В серията се играе до 2 победи от 3 мача.