Димчо Мицов от Сапарева баня спечели първото издание на „Дупница Рън”

„Дупница Рън” се превърна в празник за най-малките.
  • Ивета Бонова от София бе най-бърза при жените, над 50 деца се включиха в пробега на 1 миля

Димчо Мицов от Сапарева баня спечели първото издание на състезанието по шосейно и планинско бягане „Дупница-Рън” при мъжете. Представителят на „Рилски атлет” (Самоков) финишира за време 27:57 минути. Втори се нареди Сава Тодоров от „Дунав” (Русе), който преодоля дългото 8,22 км трасе за 28:12 минути, а трети финишира Мартин Балабанов от клуб „Атлет” (Мездра). Шестицата в крайното класиране допълниха Петко Стефанов, Максим Христов и Теослав Кирков.

Победителят в състезанието при мъжете Димчо Мицов от Сапарева баня (Снимка: atletikabg.com)

При жените най-бърза бе Ивета Бонова от „Юниверсал” (София), която взе разстоянието за 38:50 минути. Втора се класира нейната съотборничка Катерина Докузова на 3:26 минути зад нея, а трета остана Василена Пехливанска от Сапарева баня. Фаворитките в състезанието Милка Михайлова („Дунав” – Русе), Лиляна Гоцева („Младост 2012” – Благоевград) и Билсерин Сюлейман („Нови пазар”) се отклониха от трасето и това им костваше призови класирания.

Награждаването на участниците

Призьорите получиха наградите си от депутата Радослава Чеканска и Антон Боянов от Българската федерация по лека атлетика. Официален представител на община Дупница пък бе началник-отдел „Образование и спортни дейности” Тодор Петков.
Първите шест при мъжете и жените получиха парични премии от „Рън България“, а основният партньор на мероприятието даде ваучери на най-добрите три в състезанието. За всички, които финишираха, пък бяха осигурени специални медали. Това бе първият лекоатлетически пробег от веригата „Рън България” в Дупница. Над 50 деца и любители на бягането участваха в състезанието на 1 миля, а десетки малчугани от Дупница, Сандански, Кюстендил, Благоевград, Перник и София участваха в занимание по „Детска атлетика”, което се превърна в истински празник за тях.