„Вихър” преплува „Струма” само веднъж

Футболистите на „Струма” (Марикостиново)

Силно първо полувреме изиграха футболистите на „Струма” (Марикостиново) в мач от първенството на зона „Струма-2”, гостувайки на „Вихър” (Кавракирово). Ще се запомнят пропуските на фолкпевеца Карамфил Божиков, Марин Георгиев-Мерата, Георги Младенов, Йордан Бербатов, които така и не можаха да излъжат поне веднъж отличния и в този мач вратар ветеран Васил Джиров. На почивката двата отбора се оттеглиха при нулево равенство.
През второто полувреме футболистите на домакините тръгнаха ва банк, за да спечелят двубоя. Истински пример за това даде капитанът Боби Иванов, който се зае с диспечерски функции и насочваше топката към колегите си точно когато трябва. В 61-вата минута 53-годишният Антон Калаксъзов аташира топката към Мартин Бояджиев и 19-годишният талант навърза защитата на гостите и от движение изпрати топката в далечния ъгъл за 1:0. Няколко минути по-късно футболистите на „Струма” реагираха за дузпа пред главния съдия Павел Любенов за спъване на Йордан Бербатов, но арбитърът бе наблизо и даде сигнал за продължаване на играта. Веднъж и гредата помогна на гостите от Марикостиново, след като Мартин Бояджиев я разтресе зад стража им при резултат 1:0. Георги Младенов и Марин Георгиев също не успяха отблизо да прострелят вратаря на „Вихър”. В този мач много силно впечатление направи играта на ветераните Васил Джиров – вратар, Антон Калаксъзов – нападател, и 15-годишния защитник Йордан Трендафилов.