5 отличия за кюстендилци от Европейско първенство по шотокан карате

Карате клуб “Шампион” (Кюстендил) се завърна с 5 отличия от град Бар, Черна гора, където се проведе 9-ото европейско първенство по шотокан карате. Наставникът Веселин Димитров гласува доверие на 6-има свои състезатели в дисциплината кумите, които грабнаха 3 сребърни и 2 бронзови медала.

Иван Иванов стана вицееропейски шампион в дисциплината кумите – 60 кг джуниори (16-17 г.). Той достигна финала след 3 убедителни победи, а във финалната среща бе ощетен от съдиите. Иван спечели и бронзов медал в дисциплината отборно кумите 16-20 г. Вицеевропейска шампионка стана Виктория Венкова при кадети (14-15г.) +54 кг кумите. Тя също постигна много убедителни победи и я пратиха на финала, но стара контузия й попречи да спечели златния медал.

Никола Симеонов стана бронзов медалист кадети +70 кг. Той направи страхотен дебют, но опит не му достигна да играе във финалната среща.

Християн Василев се окичи със сребърен медал в дисциплината отборно момчета кумите до 14 г. Иван Симеонов и Валентин Крумов се представиха добре, но не успяха да достигнат до мачове за медалите.

Треньорът Веселин Димитров спечели европейска титла в отборната надпревара при мъжете.

“Поздравявам всички състезатели на КК “Шампион”, които се представиха изключително добре на този голям форум”, каза наставникът.