12-годишната Цветозара Миленкова от Кюстендил 3-та на “Златен обръч”

Цветозара Миленкова с треньорката си Весела Николчова
  • Възпитаничката на Весела Николчова изигра брилянтна лента за златното отличие, на въже и топка грабна бронза

Гимнастичката от кюстендилския клуб “Велбъжд” Цветозара Миленкова продължава бляскавото си представяне на килима, завоювайки медал след медал. “Спортист №2 на Кюстендил” за 2018 г. прибави нови 4 медала към богатата си вече колекция по време на Държавното първенство “Златен обръч”, което се проведе в Пловдив. 12-годишната Цветозара се класира 3-та в многобоя при девойки младша възраст, с оценка 50,625 т.

Най-важното първенство събра най-добрите 66 гимнастички в тази възраст в България, като клуб “Велбъжд” участва с 3 състезателки. Освен Цвети своите композиции изиграха Нилана Колевска, която се представи чудесно и се класира 12-а в многобоя с резултат 45,975, и Ралица Стоилова, която се нареди 30-а със сбор 39,250 т.

Златната лента на кюстендилския талант

Освен бронзовото отличие в многобоя Цветозара Миленкова, с треньор Весела Николчова, намери място във финалите и на 4-те уреда. Тя се окичи със златен медал на лента, получавайки 12,550 т. и бронзови отличия на топка и въже, след 13,700 т. и 13,650 т. На бухалки Цветозара се нареди 5-а с оценка 12,475 т.

Елвира Краснобаева от клуб “Грация” (Варна) спечели шампионската титла в многобоя на Държавното първенство “Златен обръч” при младшата възраст, а втора се класира Никол Тодорова от клуб “Авангард” (София).