„Вихър” – „Подгорец” 0:4, Стоян Гогушев: Играхме на неокосен терен

Отборите на „Вихър” (Кавракирово) и „Подгорец” (Коларово) завършиха 0:4 мача си от 19-ия кръг за първенството на областната група „Струма-2”. Тимът от Коларово е изграден от много известни футболисти, част от които са преминали през националните гарнитури на България, носили са фланелките на именити български клубове. За 15 минути футболистите на „Подгорец”, водени от железния защитник Илиян Златков, притиснаха отбора на домакините и търсеха бърза развръзка на мача в своя полза. Истинско удоволствие бе да наблюдаваш футболисти като Петьо Динков-Маестрото, Методи Стоименов-Гелс, Андон и Димитър Мицкови и не на последно място капитана на гостите Илиян Златков и играещия треньор Стоян Гогушев. Течеше седмата минута, когато Маестрото обра овациите на стадиона, отбелязвайки красиво попадение за 0:1. Три минути по-късно Маестрото беше изведен за пореден път отлично от Димитър Мицков и с точно изпълнение топката се спря в мрежата за 0:2. В 21-вата минута Методи Стоименов-Гелс се възползва от отлично подаване на Димитър Мицков, провря се в защитата на домакините и резултатът стана категоричен – 0:3. След почивката отборът на гостите продължи да играе по-добре на терена от домакините, но все нещо не достигаше за отбелязване на нов гол във вратата на „Вихър”. В 83-тата минута при образцова атака на гостите от Коларово Маестрото видя включилия се в помощ на нападението Стоян Гогушев и играещият треньор показа на възпитаниците си как се бележи гол от такива ситуации и резултатът стана 0:4.

С тази победа отборът на „Подгорец” (Коларово) е водач в областната група зона „Струма-2” и е с мач по-малко от следващия го „Светкавица” (Митиново). „Теренът беше изключително тежък, неокосен, с две думи – не е поддържан. Нашият отбор е изграден от технични футболисти и няма как на тази нива да покажеш майсторство. На всичко отгоре в отделни моменти футболистите на „Вихър” минаваха често границата на позволеното, което не им прави чест, защото ние сме аматьори и играем футбол за удоволствие, най-вече на публиката. Следващият ни мач е на 5 май в Коларово срещу отбора на „Стрела”, сподели играещият треньор Стоян Гогушев.