„Перун” укроти „Ураган” с четири гола в Кресна

Футболистите на „Перун” изиграха две различни полувремена срещу тима на „Ураган” от Горно Драглище в предпоследния си домакински мач от настоящото първенство на областната 4-та лига. В крайна сметка „Перун” постигна победа с 4:0. През първата част на срещата футболистите на домакините явно подцениха противника си, играха доста отпуснато и отбелязаха само едно попадение в противниковата врата чрез Иван Георгиев в 28-ата минута. Това изправи на нокти ръководството и треньорския щаб на „Перун” и след почивката футболистите демонстрираха коренно различна игра. Те заиграха в свой стил – с бързи атаки по всички части на терена и с голове на Роберто Харалампиев, Благовест Ангелов и отново на Иван Георгиев се стигна до категоричната победа 4:0 за тима от Кресна.
Независимо от победата изпълнителният директор на „Перун” Марин Златков не беше доволен и сподели: „Ние сме лидер в групата и нямаме право да избираме в кой мач как да играем. Нееднократно съм заявявал, че трябва да покажем качествена, резултатна и разнообразна игра, ако искаме да постигнем поставената цел от страна на кмета и ръководството на клуба. Като непростими пропуски отбелязвам тези на Атанас Топалов, Роберто Харалампиев и Иван Георгиев. До края на настоящото първенство имаме две гостувания – на „Левски” (Крупник) и „Планинец” (Годлево) – и едно домакинство срещу „Места” (Хаджидимово). В момента сме с 6 точки преднина пред следващия ни отбор на „Пирин” (Гоце Делчев). Ако искаме да добием право за мачовете баражи за влизане в по-горната трета лига, трябва да спечелим най-малко четири точки от трите срещи”.