Подгорци вкараха 4 гола на „Огражден-1955” в Самуилово

Футболистите на „Огражден-1955” – с. Първомай играха домакинския си мач на стадиона в село Самуилово срещу временния водач – „Подгорец” (Коларово), заради наложено наказание. Отборът на гостите, воден от железния си защитник – капитана Илиян Златков, победи с 4 гола. Срещата започна добре за отбора на символичните домакини. В 6-ата минута от фаул Ивайло Златков разтресе напречната греда зад стража на „Подгорец” Асен Георгиев. Това стресна футболистите на тима от Коларово и те заиграха в свой стил – открит и нападателен футбол. На два пъти бързакът Методи Стоименов-Гелс изскочи очи в очи срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее. В 23-тата минута при бърза контраатака на домакините се стигна до отбелязване на гол в тяхна полза за 1:0. Радостта на огражденци бе кратка, защото четата на Илиян Златков реагира бързо и това даде своя положителен резултат. В 29-ата минута Димитър Ичев с директен обстрел озори вратаря на домакините, отбитото кълбо попадна у Андон Мицков и нападателят на „Подгорец” не сгреши за 1:1. Петьо Динков-Маестрото тръгна срещу вратата на домакините и от около 20 метра насочи технично топката в горния ляв ъгъл зад стража им за 1:2. През втората част на мача футболистите на тима от Коларово заиграха по-сериозно и с по-чести и разнообразни атаки озорваха защитата на „Огражден”. В 64-тата минута Маестрото тръгна фронтално срещу противниковата врата, излъга изпречилите му се техни футболисти и от движение изпрати кълбото в далечния ъгъл зад техния вратар за 1:3. Девет минути преди края на мача Димитър Ичев от 25 метра с топовен изстрел изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините и направи резултата 1:4 и обра заслужените овации на зрителите на стадиона.

„Ние сме шампионът в групата тази година, с 6 точки до момента пред втория в класирането отбор на „Светкавица” (Митиново). Не допуснахме загуба до момента и съвсем справедливо ще получим купата и златните медали от представителя на ОблС на БФС в неделя. Жалко е, че няма да присъствам на този мач, защото ще водя млади състезатели от СКБ „Митекс” на републиканско първенство в Горна Оряховица”, сподели капитанът на „Подгорец” Илиян Златков.