Перничани вкараха 4 гола на „Банско” като гости

• Централният защитник на банскалии Йордан Лечов напусна мача принудително заради контузия

Двубоят между отборите на „Банско” и „Миньор” (Перник) завърши с тежка загуба за домакините. Срещата бе от 34-тия кръг за първенството на ЮЗ трета лига. Учудващ за публиката бе фактът, че в основния състав на „Банско” не излезе голмайсторът Христо Спасов, както и Свилен Златанов, и Павел Головодов. Гостите, макар и без четирима основни състезатели, които наставникът им Юри Васев запази заради натрупани жълти картони, заиграха с голямо желание и търсеха начин за успешно приключване на първенството. В 25-ата минута Томислав Павлов бе повален вътре в наказателното поле на домакините и главният съдия Димитър Буров съвсем справедливо отсъди дузпа, която потърпевшият превърна в гол за 0:1. До края на първата част на срещата пропуски за отбора на домакините направиха Милен Лефтеров и Илия Карапетров. Най-неприятното нещо за отбора на „Банско” бе принудителната смяна в 10-ата минута на централния защитник Йордан Лечов заради контузия. При това положение старши треньорът Димитър Крушовски върна в защита от халфовата линия Петър Лазаров.

След почивката добрата игра на гостуващия тим продължи. Футболистите на домакините търсеха начин за промяна на резултата. На терена се появиха Христо Спасов, Павел Головодов и Свилен Златанов, с което наставникът им подсказваше, че ще се прави всичко възможно за промяна на резултата в тяхна полза. Перничани продължиха да играят напористо и на контраатаки и  в 55-ата минута след центриране отдясно Славчев в глава изпрати топката под гредата зад Абдиков за 0:2. В 67-ата минута при бърза комбинация по десния фланг Кристиян Слишков центрира в наказателното поле на домакините и стоящият на задна греда Томислав Павлов направи резултата класически за 0:3. Четвъртият гол в двубоя бе дело отново на Томислав Павлов, който бе изведен пред наказателното поле на домакините, вратарят им Абдиков опита да избие, но не успя и за голмайстора на „Миньор” не бе трудно да отбележи своя хеттрик в срещата за 0:4. Този двубой бе ръководен безупречно от известния с принципите си на терена главен арбитър Димитър Буров. След приключването на мача ръководители, треньори и футболисти на двата отбора поздравиха съдийската тройка за безупречното ръководство. „Отлично съдийство. Ето така трябва да се ръководят срещите на терена. Главният арбитър отсъди това, което се случи на терена. Имах добри впечатления за него, защото е ръководил срещи като треньор в „Лудогорец”, сега вече ги допълних. Дано и за в бъдеще срещите на „Миньор” бъдат ръководени от такива съдии като Димитър Буров”, сподели Юри Васев – старши треньор на „Миньор”.