Футболистките от Ковачевци паднаха с 3 гола от „Суперспорт” (София)

На тренировъчния изкуствен терен на стадион „Локомотив” (София) се изигра мачът от 16-ия кръг от Държавното първенство по футбол за жени между отборите на „Суперспорт” (София) и ФК „Риал” (Ковачевци). Двата отбора изиграха един изключително оспорван и динамичен мач. Отборът на ЛП „Суперспорт” разчиташе предимно на дълги пасове зад гърба на защитата. ФК „Риал” (Ковачевци) не изневери на своя стил, като се стараеше да играе офанзивен футбол с постепенно изграждащи атаки. Първото полувреме завърши при резултат 0:0, като не бе отсъдена явна дузпа в полза на „Риал” (Ковачевци). В 70-ата минута на второто полувреме футболистките на Ковачевци чрез добре организирана комбинация успяха да отбележат първия гол и да открият резултата в срещата. Последните 10 минути на мача бе отсъдена дузпа за ЛП „Суперспорт”, заваля проливен дъжд и мачът доби друг характер. Хлъзгавият терен позволи на хаотично изританите топки от отбора на ЛП „Суперспорт” да доведат до обрат в резултата. Мачът завърши при резултат 3:1.
Следващата среща на ФК „Риал” (Ковачевци) е на 8 юни на стадион “Димитровец” (Ковачевци) срещу отбора на „Спортика” (Благоевград).