Кюстендилецът Виктор Атанасов отвя съперниците си на корта и се класира за Мастърс турнира до 10 г.

Виктор Атанасов стъпи на върха.
  • Тенис надеждата на клуб “Осогово- Елит” триумфира на регионалния турнир по тенис на корт в София

Тенис надеждата на кюстендилския клуб “Осогово-Елит” Виктор Атанасов продължава впечатляващото си представяне по кортовете на страната. В края на миналата седмица той спечели регионалния турнир по тенис на корт до 10 г., който се проведе на кортовете на ТК “Дема“ (София). В надпреварата взеха участие 53 момчета и 22 момичета. След 6 изиграни мача и 6 победи Виктор Атанасов триумфира с купата, след като на финала кюстендилският талант победи Борис Бонев от ТК “Малееви“ с 5-3 гейма. Първото място директно го класира за участие в Мастърс турнира до 10 г., който ще се проведе отново на кортовете на СК „Дема“ (София) от 6 до 8 септември. В състезанието взеха участие доказани клубове с традиция в този спорт, като ТК “НСА”, ТК “Славия”, ТК “Диана”, ТК “15:40”, ТК “Левски”, ТК “Малееви”, ТК “СБС”, ТК “Локомотив 1929”, ТК “Вектор Тенис Спорт”, ТК “ЦСКА – Завинаги”, ТК “Про спорт”, ТК “Дема”, ТК “Виа Тенис Стар”, ТК “1882”, ТК “Славия Бомел 9”, ТК “София”, ТК “Бароко Спорт”, ТК “Радомир”, ТК “Локомотив 1929”.

Това обаче по никакъв начин не притесни кюстендилското момче Виктор Атанасов. Под вещото треньорско ръководство на Ивайло Илиев Вики успя да надделее, да се поздрави с първото място и преди всичко да се говори с уважение както за него, така и за кюстендилския клуб.