3 поколения футболисти играха приятелски мач в Симитлийско

• Брежани биха Полето с 3:2, на терена излезе и 76-годишен ветеран

•  Сигнал на тел. 112 прекрати веселбата на футболистите около 2,10 след полунощ

Вече четири години всеки път през юни футболисти ветерани от Полето и Брежани играят емоционален приятелски мач. Бивши играчи от отборите на Брежани и Полето и много фенове на футбола се събраха на стадиона в Полето за мача на ветераните. Идеята им е да си направят хубав спортен празник. И успяват. Тази година обаче и съдийското старание не успя да доведе мача до равен резултат, че да е още по-емоционална футболната среща. Брежани биха 3:2. Първият гол в мача бе на домакините от атака, след това Брежани изравнява от дузпа, отсвирена след единоборство. При равен резултат ветераните излезли на почивка. До 3:1 Брежани белязали още два гола през второто полувреме, Полето успели да покачат резултата до 2:3. „Яд ни е, че не можахме да изравним, за да е по-интересно с дузпите“, разказва кметът на Полето Иван Манчев, който влязъл в игра през второто полувреме. На терена бил и колегата му, кметът на Брежани Благой Стефанов. На терена и тази година в игра бе най-възрастният ветеран футболист – вече 76-годишен. И не се отказва. Пръв даде заявка да го имат предвид и за догодина за мача.

Но резултатът всъщност не е важен. Въобще. Идеята е друга: мачът е повод да се съберат, а пък после продължението след срещата е най-веселата част. Много задружно, наравно победители и победени, всеки, облякъл фланелката и влязъл в игра, е дал 10 лева от сърце за празника след мача. И много фенове са бръкнали в джоба – да са съпричастни към общата веселба на площада. Футболистите ветерани, още по шорти, веднага след мача, отишли на площада. Там бе продължението на хубавата традиция – приятелски мач на ветераните Брежани-Полето. Със скара, жива музика и много настроение… Всичко до 2,10 след полунощ, когато телефонно обаждане на 112 прекратило всеобщата веселба. Цяла неделя в Полето шушукат и догатват кой е сърдитият в селото, посякъл доброто настроение. Дали сърдита футболна съпруга, или пропуснат в играта ветеран.