„Вихрен” излъга „козлите” от Банско с 1:0 в Сандански

Две принудителни смени направи треньорът Здравко Лазаров още през първото полувреме

При безплатен вход се игра първият мач на новото първенство на ЮЗ трета лига между отборите на „Вихрен” (Сандански) и „Банско” от едноименния град.

През първата част на срещата ще се запомни ударът на Атанас Чепилов, при който топката срещна ръката на защитник на гостите, за което в 39-ата минута футболистите на домакините бурно реагираха пред главния съдия Димитър Димитров за дузпа, но стоящият наблизо арбитър бе на друго мнение. Преди това в 32-рата минута вратарят на домакините Симеон Симеонов изби насоченото кълбо под напречната греда в корнер.

Две принудителни смени извърши наставникът на „Вихрен” Здравко Лазаров още през първото полувреме. Светослав Саватов бе заменен още в 15-ата минута от Милен Златков поради промяна на схемата на игра, а Вальо Георгиев – в 22-рата от Иван Лазаров заради контузия в коляното.

През второто полувреме по-добрият отбор бе този на „Вихрен”. Милен Златков и Атанас Чепилов проиграха най-чистите голови положения за отбора на домакините. Гостите изпуснаха своя шанс в 58-ата минута при меле пред вратата на домакините.

Радост за ръководството, треньорския щаб, футболистите и феновете донесе Иван Лазаров – син на треньора Здравко Лазаров-Електричката. В 69-ата минута той след центриране в наказателното поле от отличния в този мач Атанас Чепилов разстреля стража на „Банско”, изпращайки топката в долния му десен ъгъл за 1:0. В 86-ата минута отново Иван Лазаров обстрелва директно вратата на гостите от 20-ина метра, но този път не бе точен.

„Вихрен”: Сименов, Калчев, Саватов/15-М.Златков/, Д.Златков, Ат.Димитров, Чалъков, В.Георгиев /22-ра заменен заради контузия от Ив.Лазаров/, Якимов, Николов, Чепилов /90-Добринков/, Костов-дебют.