„Ботев” (Ихтиман) победи като гост в Банско с 1:0

Наставникът на „Ботев” (Ихтиман) Валери Свиленов определи победата на стадион „Свети Петър” в Банско като заслужена. „Можеше и по-рано да решим изхода от този двубой, но на два пъти Владимир Бахъров и веднъж Васил Велев още през първото полувреме не успяха отблизо да огорчат вратаря на домакините.
Най-тежкият момент за нас бе, когато главният съдия на мача Любослав Любомиров отсъди дузпа в даденото продължение на полувремето, която голмайсторът на „Банско” Христо Спасов не успя да реализира, като изпрати топката в аут. Втората част на мача протече равностойно. На три пъти Кристиян Димитров се озова в удобна позиция за стрелба срещу вратаря на домакините, но не успя да го простреля. В 89-ата минута Владимир Бахъров преодоля десния защитник на „Банско”, центрира високо в наказателното поле на домакините и намиращият се на задна греда Кристиян Димитров с глава изпрати топката в мрежата за 0:1. Късмет извадихме, след като от отбора на домакините последва центриране в нашето наказателно поле, вратарят Велислав Мичев не успя да укроти кълбото и то попадна у противников нападател, който не успя да изравни резултата. Следващият ни мач вече ще бъде на терена в Ихтиман в събота срещу отбора на „Марек”.