„Марек Юнион-Ивкони” разби „Арда” (Кърджали)

• Дупничани взеха чиста победа с 3:0 гейма пред своите фенове

„Марек Юнион-Ивкони” записа лесна победа срещу „Арда” (Кърджали) с 3:0 (25:22, 25:18, 25:19) гейма пред своите фенове в дупнишката Спортна зала.
Момчетата на Виктор Карагьозов не срещнаха абсолютно никакви трудности и през цялото време диктуваха събитията на игрището. Гостите от Кърджали показаха по-добра игра единствено през първата част, но в решаващите моменти класата на Златан Йорданов и компания си пролича и те я спечелиха с 25:22. През втория и третия гейм дупничани играеха освободено и правеха зрелищни точки за радост на своята вярна публика, която не спря да ги подкрепя през целия двубой.
Най-много точки за победата записа Илиян Преспов с 18 точки (1 ас, 1 блок), а Борислав Апостолов добави 10 (2 аса, 3 блока). За „Арда” най-резултатен беше Дейвид Кръстев с 14 точки (2 аса).
За най-полезен играч на мача бе избран младият разпределител на „Марек Юнион-Ивкони” Светослав Станков, който получи и специална награда за добрата си игра.
С успеха си дупничани се изкачиха едно място в класирането и вече са 5-и с актив от 9 точки (3 победи и 2 загуби).
В следващия кръг тимът от Дупница гостува на „Нефтохимик 2010”. Срещата е насрочена за 15 ноември (петък) от 18 часа в бургаската зала „Младост”.