29 състезатели на “Шурикен” завоюваха 38 отличия на Националната купа по олимпийко карате

Малките шурикени бяха перфектни на татамито.
  • Кюстендилският клуб се нареди на 2-ро място в крайното класиране, каратеките вдигнаха 6 купи

Кранево бе домакин на Национална купа по олимпийко карате за всички възрасти, в която участваха над 500 състезатели от 27 клуба. Сред тях бе КК “Шурикен” (Кюстендил), които взеха участие с 29 състезатели. Възпитаниците на треньорите Емил и Веселин Димитрови се представиха отлично на татамито и спечелиха 38 отличия – 17 златни, 11 сребърни и 10 бронзови медала, които наредиха кюстендилската школа на 2-ро място в крайното класиране по клубове от цяла България.

При деца златни медали завоюваха Александър Митов, Марио Ованов, Янислава Йорданова, Мария-Магдалена Христова, Асен Миланов, Християн Стоянов и Виктория Йорданова. Сребро спечелиха Никол Михалкова, Мария-Магдалена Христова, Божидар Сотиров, Християн Василев и Искрен Тодоров. С бронз се окичиха Анабел Костова, Асен Миланов, Денис Априлов, Християн Василев, Искрен Тодоров, Мартин Василев и Никола Арнаудов. В отборното на ката шурикените вдигнаха и 6 купи, след като спечелиха 3 първи, 2 втори и едно трето място.

Отличия и за по-големите каратеки на клуба

При кадети и джуниори в индивидуалното златни отличия завоюваха Георги Матуски, Андрей Тодоров и Михаела Тодорова. Сребърни медали спечелиха Виктория Венкова, Рикардо Реджепи и Иван Иванов, а Петър Николов взе бронз. Малко не достигна на Янислав Миленков за спечелване на отличие и той зае 5-о място на кумите. Георги Матуски, Петър Николов и Рикардо Реджепи станаха първи на отборно ката.

Михаела Тодорова се окичи със златото при жените, а бронз завоюва при мъжете Петър Николов – и двамата на ката.

“Изключително сме доволни от показаното и крайния резултат на всички деца от КК “Шурикен”. За поредна година доказахме, че сме един от водещите клубове по олимпийско карате в България. Предстоят ни 3 международни турнира, както и Балканско първенство в Словения и след това Световна лига във Венеция”, казаха от треньорския щаб на клуб “Шурикен”.