Подгорци вкараха само 6 гола на „Стрела” в Коларово

С очакван натиск започна мачът от 11-ия кръг за първенството на областна група „Струма-2” между „Подгорец” (Коларово) и „Стрела” (Петрич). Щерю Димитров-Ромарио на два пъти опъна мрежата на вратата на гостите, но главният съдия отмени и двете попадения заради засади. Това, разбира се, не отчая футболистите на домакините, които се настаниха трайно в половината на „Стрела” и се оголиха отзад. Това беше причината в 16-ата минута при бърза контраатака гостите да открият резултата за 0:1. При ответна атака Петьо Динков-Маестрото изведе Ромарио и последният изравни за 1:1. Три минути по-късно Маестрото след триходова атака между Боби Яков и Димитър Ичев покачи на 2:1. В 22-рата минута Методи Стоименов-Гелс след самостоятелна атака излъга четирима от гостите, накрая и вратаря, но изпрати топката в лявата странична греда. Четири минути преди края на първото полувреме атака, подета от Гелс, продължена от Андон Мицков, завърши с гол на Ромарио за 3:1.

През втората част на срещата надмощието за отбора на домакините бе тотално. В 54-тата минута защитникът голаджия и неудържим и в този двубой Велик Великов напредна в зоната си, последва топовен шут от движение, вратарят на „Стрела” изби и в добавката Великов не сгреши за 4:1. Седем минути по-късно нова атака по десния фланг от Велик Великов завърши с попадение на Димитър Мицков за 5:1. В 76-ата минута централният защитник Иван Танчев бе изведен от Димитър Ичев и резултатът стана 6:1.

И в този мач отборът на „Подгорец” излезе на терена без своя капитан – железния защитник Илиян Златков.