„Вихрен” стартира контролите си с равенство срещу „Лудогорец-2”

В първия си контролен мач от зимната подготовка, игран на стадиона в село Дамяница, наставникът на „Вихрен” Здравко Лазаров изведе на терена новопривлечените от „Беласица” Васил Божинов и Владимир Кабранов, завърналия се от Литва Димитър Петков-Макето и възстановените от тежки контузии Иван Чалъков и французина Ти Джей. Срещата започна неприятно за отбора на санданчани. В 16-ата минута Владислав Мингов попари Ферди Мюмюнов с попадение във вратата му. Опитите на възпитаниците на Здравко Лазаров до края на първата част на мача се оказаха безуспешни. В 38-ата минута титулярният вратар на „Вихрен” Ферди Мюмюнов получи много тежка контузия и принудително бе заменен от младия Костадин Котев.
През втората част на срещата футболистите на двата отбора търсеха начин за промяна на резултата. В игра бяха пуснати поетапно останалите футболисти от резервните скамейки и на двата тима. В 86-ата минута след центриране в наказателното поле на „Лудогорец” Даниел Златков с глава изпрати топката в мрежата им за 1:1. Този мач бе ръководен авторитетно от Йордан Воденичаров, асистиран от Венелин Иванов и Христо Кесаров. Следващият контролен мач на отбора на „Вихрен” ще бъде в сряда срещу „Струмска слава”.