Дубълът на Септември и Ботев (Ихт) врътнаха реми

Вторият си контролен мач от зимната подготовка на дубъла на Септември (София) се игра на игрището с изкуствено покритие на столичното 57-мо СОУ срещу Ботев (Ихтиман). Срещата започна с превес на домакините. В 30-та минута при бърза контраатака на столичаните Боби Маринов насочи топката ниско по земята и намиращият се в наказателното поле на гостите Георги Тафраджиев изпрати топката майсторски в обратния ъгъл зад стража на Ботев за 1:0. До края на първото полувреме нови пропуски за отбора на Септември направиха Боби Маринов и Алекс Петров. През втората част на срещата имаше много интересни моменти на терена, но и пропуските на домакините продължиха. На два пъти Николас Пенев изскочи сам срещу вратаря на Ботев, но би у него. Веднъж това направи и Преслав Георгиев, който след атака по левия фланг нахлу в наказателното поле на гостите, стреля от движение, но стражът на ихтиманци отрази майсторски удара му.  В 70-та минута след центриране от ъглов удар в наказателното поле на софиянци защитата им не бе добре подредена и Валентин Валентинов успя да изпрати топката в мрежата за 1:1. „Независимо, че стояхме далеч по-добре на терена и създадохме повече голови положения, резултатът за мен е реален. В момента разполагам с футболисти набор 2003, 2004 и 2005. Само голмайсторът на тима Георги Тафраджиев е набор 2002. В събота от 12 часа ще гостуваме на Славия ІІ на стадион Овча купел”, сподели Иван Гешев – старши треньор на Септември ІІ (София).