Летният сезон в Боровец ще бъде открит на 17 юни

Летният сезон в Боровец ще бъде открит на 17 юни. За поредна година, Боровец ще бъде домакин на едно от най-големите международни състезания BorovetsOpen Cup. Надпреварата ще се проведе от 23 до 25 юни в Боровец байк парк.

Тази година състезанието ще даде старт на Българските Даунхил Серии, по традиция е част от календара на Международния колоездачен съюз, като събитие от клас 1 и ще носи точки за световната ранглиста, а за първи път ще бъде също и Държавен Личен и отборен шампионат по спускане към Българска Федерация Колоездене.

Презмесецитеюли и август, гоститенаемблематичнияхотелРила в курортащемогатдасенасладятнакулинарниуикенди с акцентСредиземноморскакухня, Балканскакухня, уикенднамайстораготвач, както и наразличнигостизпълнителина The Terrace Lounge, танци и виненадегустация.

Боровецотновощебъдедомакиннамеждународнияджазфестивал „Д-р ЕмилИлиев“.

Форумътщесепроведеот 4 до 9 август в сърцетонакурорта – предхотелРила. ОчакватВинезабравимивечери с едниотнай-известнитебългарски и световнизвездинаджаза в неповториматаатмосферанаРилапланина.