Марек завърши наравно 1:1 като гост на Надежда (Доброславци) в среща от Югозападната Трета лига. Иронията бе, че дупничани се открояваха с повече класа и превъзходство на терена, но това не им донесе така необходимата победа.

И двата гола в мача паднаха във второто полувреме. Марек стигна до попадение в 60-ата минута чрез Милен Иванов, който закачи топката с глава след отиграване на Христо Каймакански.

Гостите увеличиха темпото на атаките и създадоха още няколко  голови положения, които не успяха да реализират. По-твърдата игра на домакините на изключително тежкия терен даде резултат 4 минути преди изтичане на редовното време. След отсъждане на спорен фаул за Надежда до тъчлинията, последва центиране от пряк свободен удар, завършило с удар с глава във вратата на Марек за 1:1. По този начин дупничани, които не разполагаха с достатъно време за обрат в играта, се задоволиха само с 1 точка от този мач.

Марек остава на второ място в класирането с актив от 43 точки. Лидер вече е ФК Кюстендил, който има 44 точки.

В следващия кръг двата отбора – дупнишки и кюстендилски, ще се срещнат в директен сблъсък за челната позиция.