Пирин Благоевград победи Хебър с 2:0 в дебютния мач на пролетния полусезон във Втора лига. Головете за “орлетата” вкараха Станислав Манолев и Орлин Старокин. В първото полувреме Николай Бодуров бе изгонен след грозна проява.

Така тимът на Уорън Фийни излезе еднолично на върха във временното класиране с 35 точки. Хебър е на пето място с 26 точки.

Преди началото на срещата, отборите  облекоха специални фланелки в подкрепа на хората, страдащи от множествена склероза. Фланелките са в оранжев цвят (международният цвят на множествената склероза).

Първата добра възможност за гол дойде в 30-ата минута. Попев намери Спас Георгиев в наказателното поле, който отправи удар, но Любенов спаси. Малко след това Бодуров шутира, но не затрудни вратаря на гостите.

В 33-ата минута Бодуров изпусна нервите си. Той удари в лицето съперник и получи директен червен картон от главния рефер Димитър Буров. След това капитанът на Пирин предизвика сериозно меле, като наплю съперник и изрита стража Любенов.

След тази проява Николай Бьодуров е застрашен от сериозно наказание. Според правилника, при удар с крак или опит за такъв при спряна игра наказанието е три срещи, а за оплюване на опонент – две срещи, коментираха от агитката на Хебър.

Секунди преди края на първата част Станислав Манолев откри резултата. Преслав Йорданов стреля с глава след центриране от корнер, Любенов спаси, но при добавката Манолев бе точен за 1:0.

В 68-ата минута Откай Хамдиев направи силен пробив, който завърши с мощен шут, но кълбото не попадна в целта.

В 84-ата минута Пирин стигна до втори гол. Йорданов изведе резервата Орлин Старокин сам срещу вратаря и бившият футболист на Левски не сбърка – 2:0.