Миньор Пк и Монтана завършиха 0:0 в най-интересния мач от 5-ия кръг на Втора лига. Перничани бяха здраво порязани от главния рефер Валентин Железов, който отмени кристално чист гол на Запро Динев в последната минута. След изпълнение на корнер Динев прати с глава топката в мрежата на гостите, но Железов не го зачете, а вместо това свири нарушение на Георги Купенов в ситуация, която е една от най-стандартните в наказателното поле при ъглов удар.
Като цяло двата отбора изиграха много здрав мач, като доказаха, че са едни от най-добрите отбори в групата. А това поражда въпроса защо двубоят не бе излъчван по телевизията.

Перничани можеха да открият резултата още в 3-ата минута след флангова атака на Борис Тютюков. Постепенно гостите затвориха постъпите към тяхната врата, а към края на първото полувреме Никола Виденов се отчете с блестящо спасяване при далечен удар на Йорданов.

През второто полувреме играта бе равностойна, като до чисти голови положения не се стигна, а перничани създадоха няколко ситуации и разбърквания при изпълнения на статични положения. Всичко можеше да се реши в последната минута на редовното време, но Валентин Железов не позволи трите точки да отидат в актива на чуковете. За капак на всичко реферът показа червен картон на треньора на вратарите на Миньор Емил Варадинов за оспорване на решението./ minyor-pernik.bg

Миньор: Виденов, Андр. Васев, В. Василев, Купенов, Орачев, Ценов, Праматаров, Слишков (58 – Йосифов), Казаков (58 – Бакутсис), Тютюков (77 – З. Динев), Костов