Чавдар вкара шест гола във вратата на Пирин (Гоце Делчев)

В отложен мач от 16-и кръг за първенството на ЮЗ Трета лига, група А, на стадион Чавдар в Етрополе се срещнаха отбора на домакините и Пирин (Гоце Делчев). Срещата премина при пълно надмощие на отбора на Чавдар през цялото време на двубоя и при по-точен мерник можеха да победят с двуцифрен резултат. Първия гол в срещата отбеляза капитанът на домакините Николай Иванов в 17-та минута, огорчавайки стража на гостите Реджеп Моламустафа. Все повече и повече футболистите на домакините се озоваваха в непосредствена близост до наказателното поле на гостите от Гоце Делчев. При образцова атака в 30-та минута Красимир Атанасов тръгна по левия фланг, центрира удачно към свободния Николай Иванов и той простреля противниковия страж за 2:0. При този резултат футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част на срещата с ранен гол в 47-ма минута се разписа Николай Иванов. В 64-та минута при поредна атака на домакините Валентин Лазаров покачи на 4:0. В 76-та минута отново капитанът на домакините Николай Иванов вкара гол, който бе трети за него в този мач, за 5:0. Последното шесто попадение бе дело на бившия футболист на Пирин (Гоце Делчев), сега с фланелката на Чавдар, Павел Головодов в 88-ма минута. С тази победа отборът на Чавдар, макар и с 12 изиграни мача, е с 30 спечелени точки, и заема второ място във временното класиране на групата, с 5 точки по-малко от лидера Марек от град Дупница от 13 изиграни мача, а Балкан (Ботевград) е трети в таблицата с 28 точки от 15 изиграни мача.