Александър Бараклийски от Кюстендил завоюва сребърен медал от 10-ото Европейско първенство по шотокан карате

Александър Бараклийски

Състезателят на клуб “Мак Доналд” загуби минимално финала от грузински представител

Морският ни курорт Албена бе домакин на 10-ото Европейско първенство по шотокан карате-WSF за всички възрасти. На татамито излязоха близо 1000 каратеки от 17 държави в спор за отличията в отделните дисциплини и категории.

Отлично се представи състезателят на карате клуб “Мак Доналд” Александър Бараклийски, който се окичи със сребърен медал в дисциплина кумите, кат. -84 кг. В първи и втори кръг възпитаникът на треньорката Диляна Владимирова постигна победи над състезатели от Румъния.

В спора за златния медал той се изправи срещу представител на Грузия и само малшансът го лиши да триумфира като краен победител и да стъпи на най-високото стъпало на стълбичката за награждаване. Кюстендилският талант отстъпи с минималното 1:2 точки и това му отреди второто място. Наставничката Диляна Владимирова изрази задоволство от представянето на Бараклийски, като каза, че той е можел да триумфира като шампион.