Безпощаден ЦСКА разби Банско с 6:1 в контрола

ЦСКА победи Банско с 6:1 в контролна среща, която беляза и края на мини лагера, който “червените” проведоха в планинския град по време на паузата за националните отбори. Двубоят с “козлите” обаче до последно бе под въпрос заради проливния дъжд в региона.

Преди неговото начало пък треньорът на “армейците” Стойчо Младенов подари на колегата си от Банско Борис Галчев, който е бивш негов състезател, фланелка на 31-кратните шампиони.

Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов даде възможност на юношите Любомир Цветанов и Виктор Атанасов да излязат на терена още от първата минута, като в стартовия състав попаднаха и Хамза Чатакович и Ахмед Ахмедов, които също получават по-малко игрово време.

“Червените” стартираха силно и опитаха да открият резултата след изстрели на Матай и Чатакович в началните минути. В 24-ата минута Яник Вилдсхут все пак направи 1:0 с хубав удар в горния ъгъл, но две по-късно домакините успяха да изравнят след попадение на Балтов.

Равенството обаче се запази само три минути – Вилдсхут изведе Ахмедов, който преодоля вратаря на Банско Димитров за 2:1, а в 31-ата минута Греъм Кери покачи на 3:1.

След почивката головото шоу продължи и влезлият като резерва Жуниор Нзила вкара за 4:1 с изстрел от дъгата на наказателното поле. Малко след час игра пък друг играч, който се появи в игра през второто полувреме – Федерико Варела, отбеляза пети гол във вратата на Банско. Крайното 6:1 оформи юношата Павел Жабов в 84-ата минута.

6:1 Жабов (84)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 16. Любомир Цветанов, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 10. Виктор Атанасов, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 30. Яник Вилдсхут, 8. Греъм Кери, 11. Хамза Чатакович, 23. Ахмед Ахмедов

Второ полувреме: Димитър Евтимов, Росен Маринов, Росен Божинов, Калоян Пехливанов, Ц. Йорданов, Жеферсон, Жуниор Нзила, Жабов, Федерико Варела, Хамза Чатакович, Ахмед Ахмедов

Банско: 1. Иван Димитров, 20. Марио Димитров, 5. Борис Божинов, 3. Костадин Слаев к, 11. Кристиян Балтов, 6. Жоро Рошков, 14. Веско Весков, 8. Венцислав Маламов, 7.Петър Пенчов, 15. Костадин Василев, 16. Илия Колев

Резерви: 19. Димитър Стоев, 9. Денис Ангелов, 18. Теодор Чолев, 21. Красимир Станудин