Беласица победи Банско в контрола

На стадиона в Марикостиново се изигра контролния мач между мъжките отбори на ОФК Беласица и Сдружение Банско Тийм от едноименния град. На добре подготвения терен и съдийство на много добро ниво, начело с Благовест Танев, асистиран от Илия Илиев и Аспарух Сяров, футболистите на домакините първи тръгнаха на щурм за отбелязване на гол. Първото полувреме , което премина под натиск на петричките футболисти, завърши при нулево равенство.

След почивката в двата отбора бяха извършени смени, като в отбора на домакините бе даден шанс на млади таланти от школата. В 55-та минута при бърза контраатака на петричани Мариян Вангелов тръгна на скорост по десния фланг, навлезе в наказателното поле на гостите и изпрати топката неспасяемо във вратата им, изпращайки я в далечния ъгъл за 1:0. Второто попадение във вратата на гостуващия тим стана след отлично извеждане на Куфре Ета към Живко Димитров и бързоногият нападател на Беласица изпрати топката в далечния ъгъл зад стража на Банско за 2:0.

В тази контрола взеха участие футболистите на Беласица, играли по-малко в контролните срещи по различни причини, както и таланти от ДЮШ на клуба. Веднага след срещата беше обявена почивка за футболистите до понеделник. Ден преди това в активна почивка излязоха титулярите, които взеха участие във всички контролни срещи по време на зимната подготовка на отбора.

Беласица: Димитър Пангев, Христо Петров, Аспарух Шамкалов, Валентин Костов, Динчо Йовчев, Симеон Бояджиев, Георги Шаламанов, Емил Караколев, Мариян Вангелов, Живко Димитров, Димитър Иванов Куфре Ета, Димитър Радовски, Панталей Цеков, Благой Станоев, Йордан Божинов)