„Беласица” с първа домакинска победа при Саша Симонович

Петричани надвиха футболистите на „Пирин” (ГД) с 2:0

Футболистите на „Беласица” (Петрич) премериха сили с новия член на ЮЗ трета лига отбор на „Пирин” (Гоце Делчев) в първата си домакинска контрола от лятната подготовка.

Срещата започна с натиск на домакините. В 3-тата минута триходова комбинация между Марти Таушанов, Венци Маламов и Александър Смилков завърши с гол. Смилков направи резултата 1:0.

Осем минути по-късно Атанас Карачоров след скоростна атака по десния фланг центрира в наказателното поле на гостите и там  капитанът на петричкия тим Марти Таушанов с глава отбеляза рядко красив гол за 2:0. В 16-ата минута опитният Петър Лазаров от гостите навлезе опасно в наказателното поле, пробивайки защитата на домакините отляво, но се забави при шута и не успя да отбележи гол. На два пъти по-късно Александър Александров и Иван Марчев не успяха отблизо да огорчат стража на гостите Абди Абдиков. В 38-ата минута халфът на „Беласица” Димитър Стоев (с много добри прояви на терена до момента), накуцвайки, напусна принудително терена. Три минути преди края на първата част на двубоя Крум Николов като по конец насочи топката към Александър Александров в наказателното поле на гостите, но опитният страж на „Пирин” Абди Абдиков изтича и изпревари младия нападател. Втората част на срещата беше равностойна. В 52-рата минута Петър Головодов от гостите бе изведен от централната зона на терена пред наказателното поле на „Беласица”, но неговият удар срещу вратаря Захари Димитров не бе точен. Александър Георгиев – бивш футболист на „Беласица”, принуден да напусне отбора по известни причини, сега с фланелката на „Пирин” (Гоце Делчев), спря устремилия се Марти Таушанов навреме и не му позволи да стреля отблизо срещу вратаря Абдиков. Темпото на играта чувствително спадна, защото температурите бяха много високи, а и по думите на наставниците на двата отбора футболистите в момента се намират в период на тежки двуразови занимания.
След десния халф Димитър Стоев в 53-тата минута терена напусна и безупречният до момента Симеон Бояджиев, който се просна на терена от болка, показвайки контузия в дясното бедро. До края на мача възпитаниците на Саша Симонович заиграха така, както го направиха през първите минути на първата част на двубоя. Влезлият в игра Живко Димитров-Малкия Ромарио раздвижи играта на „Беласица”, но на два пъти заради прибързани действия не успя да огорчи отблизо вратаря на „Пирин” (Гоце Делчев).

Това бе първа победа за новия наставник на „Беласица” Саша Симонович от престоя му в Петрич. Този мач бе ръководен отлично от младия и талантлив петрички арбитър Александър Вангелов.

Наставниците на двата отбора дадоха шанс на футболистите от резервната скамейка.

Старши треньорът на „Беласица” Саша Симонович коментира: „През първата част на срещата показахме по-агресивна и по-смислена игра. Именно тогава отбелязахме двата гола, които се оказаха решаващи за първата победа, откакто оглавявам треньорския щаб. Ден преди контролния мач футболистите бяха натоварени двуразово с бегови упражнения и плюс топлото време се стигна до спад на играта през второто полувреме. Очаква ни много работа. Продължавам да давам шанс на дошлите на проби футболисти. Дано основните състезатели Димитър Стоев и Симеон Бояджиев се възстановят по-бързо от контузиите си”.

Старши треньор на „Пирин” (Гоце Делчев) Димитър Крушовски също даде мнение за мача: „Изключително топлото време и пътуването ни до Петрич директно за мача дадоха своето негативно отражение на играта на отбора ни. В момента готвя възпитаниците си двуразово. На този етап отборът ни не е напълно готов. Получиха се много добри неща в контролния мач. След две фатални грешки инкасирахме и две попадения в нашата врата. Контролите са за това, за да видим докъде сме стигнали и да коригираме допуснатите грешки, за да не се повтарят по време на официалните мачове в настоящото първенство.

Беласица: Захари Димитров, Атанас Карачоров, Крум Николов, Аспарух Шамкалов, Атанас Димитров, Александър Александров, Димитър Стоев, Симеон Бояджиев, Александър Смилков, Марти Таушанов, Венци Маламов/Иван Марчев, Живко Димитров, Марин Георгиев, Мартин Стойков, Благовест Танев, Росен Петров-дебют, дошъл от U-19 на ЦСКА София/

Пирин: Абди Абдиков, Илия Тафров, Иван Грънчаров, Ангел Маджиров, Борис Иванов, Петър Лазаров, Живко Грозданов, Павел Головодов, Марин Джугданов, Бойко Сарандев, Лъчо Давков/Стойчо Буков, Илия Куршумов, Николай Чаушев, Любомир Гуцев, Александър Георгиев, Ибрахим Али, Мартин Кочанов, Сезгин Караслим, Йордан Спасов/