Божидар Сотиров каратека номер 1 на клуб “Шурикен”, Деян Миленков и Марио Иванов с място в Топ 3

Божидар Сотиров с треньора Емил Димитров
  • Шурикените изпратиха с коледно парти една от най-сините години за клуба с 57 купи и 573 медала

Клуб “Шампиони” бе домакин на коледното парти на КК “Шурикен” (Кюстендил). 90 деца от всички възрастови групи празнуваха и изпратиха с усмивки една от най-успешните години на клуба. За поредна година КК “Шурикен” е на 2-ро място в крайното класиране по медали от всички клубове в цяла България по олимпийско карате. За 2019 година състезателите вдигнаха 57 купи и спечелиха 573 медала. Божидар Сотиров спечели Световната купа по кумите и стана спортист номер 1 на клуба. Той бе избран и за спортист номер 3 на община Кюстендил.   Негови подгласници станаха Деян Миленков – балкански шампион, и Марио Иванов – вицебалкански шампион.

Всички деца получиха подаръци.

Те и още 30 състезатели на клуба бяха наградени със специални плакети и парични премии. Всички други деца също получиха подаръци. “Щастливи сме, че всяка година клубът се представя все по-добре и в последните 10 години сме в топ 3 от всички клубове на България. Имаме състезатели, които достойно представят клуба и град Кюстендил на международното татами. Пожелаваме весели празници на всички, много здраве, късмет и успехи през новата 2020 година на всички деца и техните родители. Тренировките започват от 6 януари, понеделник, по график”, казаха от клуба.