Борецът на “Рилски спортист” Борислав Василев надви безапелационено Бахри Емин и стана държавен шампион в Бургас

Георги Попов и Росен Бакрачев се окичиха със сребро, Румен Балабанов остана с бронз

25-14-01-vasil2-bobi-vasilev-gledashe

Нова порция титли и медали за самоковската борба след края на държавното първенство по борба класически стил за кадети в Бургас!

Шампионска титла и злато в кат. 76 кг извоюва талантът Борислав Василев. Асът на “Рилски скиор” надви по безапелационен начин във финалната схватка Бахри Емин (“Септември” – Сф) и заслужено се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка. С атрактивните си действия на тепиха в зала “Бойчо Брънзов” Василев заслужи и званието “Най-резултатен състезател” на турнира.

До последната битка достигнаха и съотборниците на Борислав -Георги Попов (42 кг) и Росен Бакрачев (54 кг), които обаче трябваше да се задоволят с второ място и сребърно отличие. Попов падна злощастно от Даниел Праматаров (“Иван Илиев” – Сф), а Бакрачев загуби по точки от представителя на “Изобор” (Плевен) Цветан Сирашки.

Последният медал за самоковци – бронзов, грабна Румен Балабанов при 85-килограмовите. Балабанов допусна пред себе си единствено първенеца Игнат Миленов (“Тетевен”) и подгласника му Илиян Василев (“Берое” – Стара Загора).

Пети позиции пък заслужиха Юлиян Данаилов (“Рилски спортист – 2000”, до 58 кг) и триото на “Рилски спортист” Иван Доранов (85 кг), Венелин Веселинов (до 100 кг) и Бойко Йовичин (над 100 кг). Здравко Ников пък остана 9-и в кат. 76 кг.

Всички те задоволиха с представянето си своите наставници Димитър Магаев и Юлиян Алдимиров, които останаха силно  впечатлени от старанието и усърдието на своите подопечни.

Най-голяма бе конкуренцията при 63-килограмовите – общо 30 състезатели. Най-малко борци пък си оспорваха медалите в кат. 42 кг – едва петима. Общо пък в шампионата се пуснаха 147 участници от над 30 клуба от цялата страна.

На снимката: Боби Василев гледаше от най-високо съперниците си на подиума в морския град