Борците на “Рилски спортист” първи на държавното за юноши в Сливен

Краси Крумов стана шампион в кат. 74 кг, грабна приза за най-резултатен състезател

Състезателите на “Рилски спортист” финишираха първи на държавното лично-отборно първенство по борба класически стил за юноши в Сливен. Самоковските борци завоюваха 8 медала в различните възрастови групи, демонстрирайки класа за пореден път през сезона.

Над всички при 74-килограмовите бе неудържимият Красимир Крумов. Младокът се справи на финала със съпротивата на достойния си опонент Захари Зашев (“Левски” – Сф), а отличното му представяне на тепиха в Града под Сините камъни намери отражение и в едно от двете големи индивидуални отличия – купата за най-резултатен състезател. Трети в същата категория остана съотборникът на Крумов Стасимир Дойчинов.

Още едно самоковско дуо намери място в топ 3, след като Георги Илиев и Мартин Гергинов завършиха втори и трети при 66-килограмовите.

Сребърни отличия грабнаха още Божидар Вергилов (до 50 кг), Александър Мирчев (до 55 кг) и Антон Шкретов (до 60 кг), а с бронз се окичи Марио Мануилов при 96-килограмовите.

Достойно се представиха и Мартин Кирилов, Димитър Керефеин и Радослав Каймаканов, завършили съответно пети, шести и седми в кат. до 120 кг. В крайното отборно подреждане “Рилски спортист” набра актив от 70 пункта, изпреварвайки пловдивския “Локомотив” (63 т.) и столичния “Левски” (62 т.).

Отлично представяне и за кюстендилските борци. Йоан Спасов от КБ “Васил и Георги Илиеви” триумфира с шампионската титла при най-леките – до 50 кг. Бронзово отличие за Бойко Стоичков (66 кг).

Снимка: Самоковските представители след края на надпреварата в Града под Сините камъни.